حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمودند:

در مقابل شیوه‌های پیچیده تهاجم دشمنان، پدافند غیرعامل نیز باید کاملاً هوشیار و جدی باشد و به صورت علمی، دقیق، به‌روز و همه‌جانبه عمل و با هرگونه نفوذ مقابله کند.

در سال جاری، سازمان پدافندغیرعامل الزامات نظارت تصویری را به منظور افزایش سطح پدافندغیرعامل خصوصاً جلوگیری از نفوذ، ابلاغ نموده است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر روز یکشنبه، ششم آبان در دیدار رئیس و مسئولان سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اهمیت روزافزون پدافند غیرعامل در مقابله با تهدیدهای نو شونده‌ی دشمنان، تأکید نمودند:

در مقابل شیوه‌های پیچیده تهاجم دشمنان، پدافند غیرعامل نیز باید کاملاً هوشیار و جدی باشد و به صورت علمی، دقیق، به‌روز و همه‌جانبه عمل و با هرگونه نفوذ مقابله کند.

به گزارش امنیت الکترونیک، حضرت آیت الله خامنه‌ای توجه مسئولان در همه بخش‌ها به اهمیت پدافند غیرعامل را لازم دانستند و افزودند: اگر مدیران کشور اهمیت این مسئله را درک نکنند و پدافند غیرعامل به طور شایسته توسعه پیدا نکند، کشور در معرض تهدیدهای بعضاً غیرقابل جبران قرار خواهد گرفت، بنابراین مسئولان بخش‌های مختلف کشور چه بخش‌های نظامی و چه بخشهای غیرنظامی، باید با پدافند غیرعامل همکاری کامل و لازم انجام دهند.

این گزارش می‌افزاید، نظر به تهدیدات متعدد در سامانه‌های نظارت تصویری کشور، از آنجا که بخش عمده‌ای از نظارت بر عملکرد سازمان‌ها و ارگان‌های کشور با استفاده از ابزار تجهیزات حفاظت الکترونیکی، خصوصا نظارت تصویری صورت می پذیرد، بنابراین امنیت، پایداری و صحت عملکرد این تجهیزات که موجب پایداری، ایمنی سرمایه‌ها و پایداری سیستم در شرایط بحران برای سازمان‌ها می‌گردد، از اهمیت ویژه‌ای از منظر پدافند‌غیرعامل برخوردار است.
از سوی دیگر، نظر به اطلاعات ارزشمندی که این تجهیزات جمع‌آوری می‌نمایند، دسترسی به این اطلاعات مورد نظر دشمن قرار گرفته است و هرگونه نفوذ در آنها، جبران ناپذیر خواهد بود.
به همین منظور، سازمان پدافند‌غیرعامل کشور، الزامات پدافند‌غیرعامل را به شرح زیر به تمامی سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و همچنین بانک‌های کشور ابلاغ نموده است:

«با عنایب به اینکه مراکز، انبیه و تاسیسات آن سازمان از سامانه‌های حفاظت الکترونیک و نظارت تصویری بهره‌مند می باشند، کیفیت، اصالت، امنیت تبادل اطلاعات، پایداری و صحت عملکرد این تجهیزات در عملکرد صحیح و تامین معیارهای پدافند غیرعامل آن سازمان از اهمیت برخوردار است، لذا به منظور تامین تجهیزات دارای اصالت، فاقد مشکلات امنیتی و دارای پایداری قابل قبول در برابر تهدیدات نوین اخذ تاییدیه متناسب با سطح بندی آن دستگاه از منظر اهمیت، ضروری است.
به منظور اجرای الزامات پدافندغیرعامل در سامانه‌های نظارت تصویری و حفاظت‌الکترونیک، پیش از تامین این تجهیزات، انجام اقدامات مقتضی به منظور بررسی سطح امنیت، اصالت و پایداری تجهیزات یادشده از اتحادیه الکترونیک و حفاظتی و یا پایگاه استعلام سطح‌بندی تجهیزات نظارت‌تصویری ( www.egovahi.ir ) ضروری است.»

شایان ذکر است نظر به این ابلاغیه، بهره‌برداری ارگان‌ها از هرگونه تجهیزات فاقد سطح‌بندی از سوی اتحادیه الکترونیک و حفاظتی تهران، ممنوع است.